Neden "ilk kitap" ?

 

Sevgili Dostlar,

Bir yazarın "ilk kitap" yayınlama ya da yayınlatma zorluğunu ve hatta bazen olanaksız olduğunu hepimiz bilmekteyiz! Kaldı ki, yayınlama ya da yayınlatma başarısı sağlansa bile, iş bununla bitmemekte, esas serüven bundan sonra başlamaktadır. Daha ilk anda dağıtım sorunu, kitapevlerinin "lüzumsuz yere raf işgal etmek" düşüncesi gibi nedenlerden dolayı okuyucusuna ulaşamayan ve elde kalan kitaplar kategorisine düşüveren kısa bir yolculuk... Öte yandan, internet dünyasında kitap olarak varlaşma çabası bu alanda ciddi oluşumların parmakla sayılacak kadar az olması nedeniyle daha farklı zorluklar taşımaktadır. İşte ki biz, tüm bunlara karşın, ilk kitabın bir yazar için ne denli önemli ve çoşku verici bir aşama olduğunun bilinciyle YersizYurtsuz 'lar olarak "ilk kitap" başlığı altında bir uygulama başlattık.   Bu uygulama çerçevesinde yer almak isteyen yazar ve ürünlerinin şu koşulları içermesi gerekmektedir :
 
İlk kitap yayın hakkı için yazarın daha önce yayınlanmış hiçbir matbu ya da elektronik kitabı bulunmamalıdır. 
 
Başvuru dosyası kitap niteliği taşımalıdır.
 
Gönderilen dosya yazarın kendisine ait olmalı ve kendi mail adresinden postalanmalıdır.
 
Dosya word ya da wordpad formatında ve türkçe fontlarla  düzenlenmiş olmalıdır.
 
Dosyanın başına "Bu dosya,  YersizYurtsuz.com'da yayınlanmak üzere tarafımdan gönderilmiş olup, bu yayınlamayla ilgili hiçbir ticari hak talep etmeyeceğimi peşinen kabul ederim." ibaresi mutlaka yazılmalıdır.
 
Dosya içindeki ürün başlıkları İÇİNDEKİLER adlı ayrı bir dosyada  ve ALFABETİK olarak düzenlenmiş olmalıdır.
 
Özgeçmiş ve fotoğraf (isteğe bağlı)  eklenmelidir.
 
Dosyalarda açık isim ve soyisim belirtilmeli, takma isim  kesinlikle kullanılmamalıdır.
 
Sayfa sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.
 
 
Birlikte, nice kitaplara...
 
YersizYurtsuz'lar
 
   dosya gönderiminiz için   
 
 

* Gönderilen dosyaların yayınlanıp yayınlanmaması YersizYurtsuz 'un değerlendirmesi sonucunda belirlenecektir.  İlgili dosyalar, hiçbir şekilde ticari amaçla kullanılmayacak ve üçüncü şahıs ya da kuruluşlara verilmeyecektir.